IELTS Academic Kursları

ielts academic kurslarıIELTS Academic testi, listening, reading, writing ve speaking becerilerini üç saatten az bir sürede değerlendiren bir sınavdır. IELTS Academic ve IELTS General olarak ikiye ayrılan bu sınavda, eğitim hayatındaki dil becerilerini göstermek isteyen adaylar IELTS Academic sınavını alırlar. Listening ve Speaking her iki testte de aynıdır. Reading ve Writing, iki testi birbirinden ayıran bölümlerdir. IELTS Academic Kursu sayesinde, tüm bölümlere hazır bir şekilde girip, tüm bölümlerden en yüksek puanı almanızı hedefliyoruz.

IELTS Academic Kursu ve Sınavı Formatı

Tüm IELTS testlerinin Listening, Reading ve Writing testleri aynı gün içerisinde tamamlanırken, Speking sınavı ayrı bir günde yapılmaktadır. Sınavın süresi toplam olarak 165 dakikadır.

IELTS Academic Listening

Bu bölümde, her biri on soru içeren dört bölüm bulunur. Sorular, cevapların sırayla takip edilmesi için tasarlanmıştır. İlk iki bölüm günlük sosyal hayatta ortaya çıkabilecek durumları ele alır. Bölüm 1’de, iki konuşmacı arasında bir konuşma (örneğin, seyahat planları ile ilgili bir konuşma) vardır. Bölüm 2’de bir monolog bulunmaktadır (örneğin, ielts academic kursu hakkında bir konuşma). Son iki bölüm eğitim ve öğretim hakkında belirlenen durumları ele almaktadır. Bölüm 3’te, iki ana konuşmacı arasında (örneğin, öğretmen tarafından yönlendirilen iki lise öğrencisi) bir konuşma yapılır ve Bölüm 4’te akademik bir konuda bir monolog bulunur. Kayıtlar yalnızca bir kez duyulmaktadır. Konuşanlar içinde İngiliz, Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada gibi çeşitli ülke aksanları bulunmaktadır.

Süre: 30 + 10 dakika

Soru Sayısı: 40

Soru Türleri: Çoktan seçmeli, eşleme, plan / harita / diyagram etiketleme, form / not / tablo / akış şeması / özet tamamlama, cümle tamamlama gibi çeşitli soru türleri kullanılır. Yanıtlar dinlerken soru kağıdına yazılır ve testin sonunda, cevaplarını bir cevap kağıdına aktarmak için 10 dakika verilir. Kötü yazım ve dil bilgisi cezalandırıldığı için cevap formuna cevap yazarken dikkatli olmalısınız.

Puanlama: Her soru 1 puan değerindedir.

IELTS Academic Reading

3 ayrı paragraftan oluşan IELTS Reading, aşağıdakiler arasından seçilen çeşitli soru türlerini içerir:

 • Cümle tamamlama
 • Özet tamamlama
 • Not tamamlama
 • Tablo tamamlama
 • Akış diyagramı tamamlama
 • Şema etiketi tamamlama
 • Kısa cevap gibi çeşitli seçenekler
 • Çoktan seçmeli, tanımlama bilgileri, yazarın görüşlerini / iddialarını belirleme, bilgi eşleme, eşleme başlıkları, eşleme özellikleri, eşleşen cümle bitişleri.

IELTS Academic kursu ile tüm bu yaklaşımlara hazır olmanız için size yardımcı oluyoruz.

Süre: 60 dakika

Soru Sayısı: 40

IELTS Academic Writing

Bu bölümde her ikisinin de tamamlanması zorunlu olan 2 adet essay vardır. Essay 1 yazarken, ilgili bir konuda bir veya daha fazla grafik, çizelge ya da tablolarda sunulan gerçekleri veya rakamları açıklamanız gerekebilir. Ya da bir makinenin, bir cihazın ya da bir sürecin diyagramı verilebilir ve nasıl çalıştığını açıklamanız istenebilir. 20 dakika içinde en az 150 kelimeden oluşan bir essay yazmanız gerekmektedir.

Essay 2 yazarken, akademik veya yarı resmi / tarafsız bir konu hakkında bir konu verilir. 40 dakika içinde en az 250 kelimeden oluşan bir essay yazmanız gerekmektedir. Her iki writing bölümü için de IELTS Academic Kursu sağlamaktayız.

Süre: 20 + 40 dakika

IELTS Academic Speaking

Speaking testi, sözlü bir röportajdan oluşur. Tüm speaking testleri kaydedilmektedir. IELTS Speaking, 3 bölümden oluşmaktadır.

 1. Introduction and interview
 2. Long turn
 3. Discussion

Birinci bölümde sınav görevlisi kendisini tanıtır ve sınava girenlerin kimliğini kontrol eder. Daha sonra sınav sahipleri, ev, aile, iş, çalışmalar gibi bazı tanıdık konular hakkında genel sorular sorar. Tutarlılığı sağlamak için, bir senaryodan sorular alınır. Bölüm 1, 4-5 dakika sürer.

İkinci bölümde sınav görevlisi, belli bir konudan bahsetmenizi isteyen bir görev kartı verir. Bu kart konuşmalarda belirtmeniz gereken noktaları içerir ve sınava girenlere konunun bir yönünü açıklamalarını söyler. Konuşmanızı hazırlamak için 1 dakika süreniz vardır. Not almak için kağıt kalem de kullanabilirsiniz. Sizden 1-2 dakika konuşmanız istenir ve 2 dakikanın sonunda size, bu konuda bir ya da iki soru yöneltilir. Bölüm 2 hazırlık süresi de dahil olmak üzere 3-4 dakika sürer.

Üçüncü bölümde Bölüm 2’deki konuyla ilgili konular daha genel ve soyut bir şekilde ve gerektiğinde daha derin bir şekilde tartışılır. Bölüm 3, 4-5 dakika sürer.

Kapsamlı bir sınav olan IELTS Academic, size tüm sınav bölümlerinden 0-9 arası bir puan verir. IELTS Academic kursu ile amacımız, her bölümden 9 puana yaklaşmanızdır. Aklınıza takılan her soru için bizimle iletişime geçebilir ve IELTS Özel Ders Programlarımız ve Grup Ders programlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. IELTS General kursu sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "IELTS Academic Kursları"

 1. ILETS Academic sınavından 6.5 e ihtiyacım vardı. Sizin sayenizde 7.5 aldım:) Çok teşekkür ederim. Umarım herkes sizden faydalanır.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ielts kursu istanbul ielts dersi

ielts 8 almak,ielts 8,ielts 8 pdf,ielts 8 listening test 2,ielts 8 listening test 3,ielts 8 listening test 4,ielts 8 listening test 1,elts 8 test 1,ielts 8 cambridge,ielts 8 test 4,ielts 9,ielts 9 pdf,ielts 9 listening test 1,ielts 9 almak,ielts 9 answer key,ielts 9 listening test 2,ielts 9 listening test 3,ielts 9 cambridge,ielts 9 test 1,ielts 9 test 2,ielts hazırlanma,ielts hazırlık pdf,ielts hazırlık kursları,ielts hazırlık seti indir,ielts idp,ielts istanbul,ielts idp results,ielts itiraz,ielts iletişim,ielts idp ankara,ielts iptal,ielts idp sonuç,ielts ipuçları,ielts içeriği,ielts just english,ielts junior,johnson's dictionary ielts answer,ielts jeddah,ielts jordan,ielts japan,ielts jobs,ielts johannesburg,ielts juice,ielts jeddah registration,ielts kayıt,ielts kursu ankara,ielts kitap,ielts kursu izmir,ielts kursları,ielts kelimeleri,ielts kaç para,ielts kaç günde açıklanır,ielts kurs önerisi,ielts liz

ielts listening score,ielts listening sample,ielts listening puanlama,ielts life skills a1,ielts listening tips,ielts life skills,ielts listening samples,ielts listening answer sheet,ielts mentor,ielts mi toefl mı,ielts masterclass,ielts material,ielts mi yds mi,ielts master,ielts marking,ielts masterclass pdf,ielts mock test,ielts mentor writing,ielts ne zaman,ielts ne işe yarar,ielts not hesaplama,ielts ne kadar geçerli,ielts nasıl hazırlanılır,ielts notları,ielts nasıl,ielts ngoc bach,ielts net,ielts online test,ielts online,ielts online kurs,ielts online hazırlık,ielts or toefl,ielts overall,ielts online course,ielts online ödeme,ielts okuma parçaları,ielts oxford,ielts puan hesaplama,ielts practice,ielts pdf,ielts preparation books,ielts puanları,ielts price,ielts practice tests pdf,ielts podcast,ielts practise,ıelts puan tablosu,ielts questions,ielts questions pdf,ielts question types,ielts quiz,ielts question paper,ielts questions and answers,ielts questions speaking,ielts results,ielts reading pdf,ielts reading tips,ielts reading score,ielts reading passages pdf,ielts reading puanlama,ielts reading book pdf,ielts reading examples,ielts reading samples pdf,ielts sınavı nedir,ielts soruları,ielts sonuç,ielts score,ielts sample test,ielts sınavı ekşi,ielts speaking questions,ielts tarihleri,ielts test,ielts türkiye,ielts toefl,ielts taktikleri,ielts turkey,ielts task 1,ielts toefl conversion,ielts tips,ielts test samples,ielts up,ielts ücreti, ielts uzman,ielts uk,ielts ukvi başvuru,ielts uzaktan eğitim,ielts vocabulary,ielts vocabulary pdf,ielts vs toefl,ielts vocabulary list,ielts vocabulary book pdf,ielts vikipedi,ielts ve toefl arasındaki fark,ielts video,ielts vocabulary book,ielts vocabulary test,ielts writing,ielts writing task 1,ielts writing task 2,ielts writing topics

ielts,ielts nedir,ielts başvuru,ielts kursu,ielts sınav tarihleri,ielts ekşi,ielts listening,ielts speaking,ielts reading,ielts sınavı,ielts exam,ielts ankara,ielts açılımı,ielts akademik,ielts academic,ielts academic reading,ielts academic writing,ielts academic writing task 1,ielts antalya,ielts academic reading samples,ielts answer sheet,ielts british council,ielts buddy,ielts band score,ielts blog,ielts book,ielts book pdf,ielts bursa,ielts b2 seviyesi,ielts bilkent,ielts cambridge,ielts cambridge pdf,ielts candidate number,ielts cambridge 11 pdf,ielts course,ielts cambridge 11,ielts cambridge 9 pdf,ielts cue card,ielts c1,ielts canada,ielts deneme sınavı,ielts denklik,ielts ders notları,ielts dates,ielts den 7 almak,ielts dersleri,ielts ders notları ekşi,ielts dereceleri,ielts denemeleri,ielts dil kursu,ielts exam samples,ielts en yüksek puan,ielts exam dates,ielts essay,ielts eşdeğerlik,ielts essential,ielts essay examples,ielts exam results,ielts fiyat,ielts forum,ielts free test,ielts format,ielts free course,ielts free,ielts formatı,ielts free download,ielts general training,ielts general reading pdf,ielts general writing,ielts geçerlilik,ielts grading,ielts grammar,ielts general writing task 1,ielts general reading,ielts general reading samples,ielts graph writing,ielts hazırlık,ielts hazırlık ekşi,ielts hazırlık kitapları,ielts hazırlık kursu,ielts hesaplama,ielts hakkında,

ielts writing tips,ielts words,ielts writing task 1 vocabulary,ielts wiki,ielts writing kalıpları,ielts word list pdf,ielts x,ielts x toefl,ielts xtremepapers, ielts yds,ielts youtube,ielts yök,ielts yüksek lisansta geçerli mi,ielts yorumlar,ielts yandex,ielts yorum,ielts yanlış doğruyu,ielts yer ve zaman,ielts yeniden değerlendirme,ielts zor mu,ielts zor mudur,ielts zamanları,ielts zor,ielts zimbabwe,ielts zagreb,ielts zürich,ielts zertifikat,ielts zoo essay,ielts 0-9,ielts 0.25,ielts 0.5,ielts 0381,ielts 0800,ielts 0,ielts 0.7,01 ielts questions - enjoyable family event,ielts 10 pdf,ielts 11 pdf,ielts 11,ielts 10,ielts 10 answer key,ielts 1 pdf,ielts 11 listening,ielts 1000 kelime,ielts 10 listening,ielts 12 pdf,ielts 2017,ielts 2016 soruları,ielts 2016 tarihleri,ielts 2017 sınav ücreti,ielts 2 pdf,ielts 2016 ücret,ielts 21 ocak,ielts 2015 soruları,ielts 3 listening test 2,ielts 3 listening test 1,ielts 3 listening,ielts 3 pdf,ielts 3.5,ielts 30 hours free,ielts 3 test 1,ielts 3 answer key,ielts 3 audio,ielts 3 listening audio,ielts 4.5 almak,ielts 4,ielts 4 pdf,ielts 4 answer key,ielts 4 listening test 4,ielts 4.5 hangi seviye,ielts 4.5 almak zor mu,ielts 4.5,ielts 4 almak,ielts 4 reading answer key,ielts 5.5,ielts 5 almak,ielts 5.5 hangi seviye,ielts 5,ielts 5 hangi seviye,ielts 5.5 yds,ielts 5.5 toefl,ielts 5 listening test 2,ielts 5000 words,ielts 5000 words pdf,ielts 6.5 almak,ielts 6 almak,ielts 6,ielts 6.5 toefl,ielts 6.5 yds karşılığı,ielts 6.0,ielts 6 ne demek,ielts 6.5 yds,ielts 6.5 b2 or c1,ielts 6 listening test 1,ielts 7 almak,ielts 7,ielts 7.5 almak,ielts 7.5,ielts 7 pdf,ielts 7 yds,ielts 7 almak zor mu,ielts 7 hangi seviye,ielts 7 listening test 3,ielts 7 listening test 1